Przed zakupem mebli z firmy Meble Pusz prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, omawiającymi cechy charakterystyczne dla materiałów używanych do produkcji mebli z drewna naturalnego i płyty fornirowanej.

Cechy drewna dębowego:

Normalnym jest, że naturalne drewno „pracuje” tzn zwiększa swoją objętość w przypadku zwiększenia wilgotności powietrza w otoczeniu, oraz zmniejsza swoją objętość gdy powietrze jest bardziej suche. Drewno naturalne charakteryzuje się niepowtarzalnością usłojenia, różnice te wynikają z niejednolitej budowy drewna oraz różnych przekrojów drewna. Wszystkie te czynniki wpływają znacząco na kolorystykę mebli. Drewno jest materiałem naturalnym. Ocena drewna jest często poruszana w momencie składania przez klienta reklamacji. Dlatego ważne jest by wiedzieć kiedy mamy do czynienia z naturalną cechą drewna, a kiedy jest to wada. Klasyfikacja jest zadaniem trudnym, ponieważ drewno charakteryzuje się nieskończoną różnorodnością pod kątem wyglądu, twardości, właściwości i zachowania. Drzewo, które rośnie w naturze nigdy nie ma swojego bliźniaka, oznacza to, że drewno pozyskane z każdego drzewa będzie się różniło. Jest wiele czynników, które decydują o tym jakie właściwości i wygląd będzie miało drewno. Zaliczamy do nich; nasłonecznienie, klimat, skład gleby, oraz nawet czy drzewo rośnie samotnie czy też w sąsiedztwie innych drzew. Niejednolitość oraz niejednorodność, zróżnicowanie pod kątem usłojenia i kolorystyki drewna nadaje meblom szlachetności.

Cechy drewna które niesłusznie brane za wadę:

  • Sęki – drzewo musi mieć sęki, są to ślady po gałęziach. Nie ma w naturze idealnego drzewa bez sęków, z którego daje się uzyskać równie idealne drewno. Nie istnieje też granica mówiąca ile sęków powinno posiadać drewno.
  • Różnica w kolorze drewna. Każdy element w meblu będzie miał indywidualną strukturę, usłojenie przekrój oraz odcień
  • Różnice w usłojeniu - Błyszcz. Są to promienie rdzeniowe naturalnie występujące w twardych gatunkach drzew. Błyszcz to rodzaj tkanki drewna która silnie odbija światło.
  • Naturalne przebarwienia - Zakrzywienia i przebarwienia włókien w drewnie bez sęków. Co powoduje widoczne różnice w kolorze w zależności od kąta padania światła. Różnice występujące pomiędzy frontami i blatami wykonanymi z drewna litego oraz korpusami (bokami) mebli wykonanymi z płyty okleinowanej. Fornir (okleina naturalna) to też drewno, stąd mogą wystąpić różnice w odcieniach np. w ramkach z płycinami

Z czego są wykonane meble.

Meble w naszym zakładzie produkujemy z litego drewna, płyty fornirowanej, płyt mdf. Są to niejednokrotnie kombinacje tychże materiałów.

Stan dostarczanych mebli.

Produkowane meble dostarczane są zazwyczaj w całości. Wyjątkiem są meble, które Klient zadeklaruje że chce mieć do montażu. Do zmontowania pozostają jedynie meble takie jak; stoły, niektóre ławy, łóżka. Meble są zapakowane i zabezpieczone do transportu. Podczas transportu, załadunku i rozładunku należy jednak uważać, ponieważ meble są delikatnym produktem. Do rozpakowywania nie należy używać ostrych przedmiotów, którymi można zarysować powierzchnię mebla. Po rozpakowaniu mebli może wystąpić konieczność wyregulowania drzwiczek na zawiasach lub szuflad. Robimy to przy pomocy wkrętaka krzyżakowego.

Meble domawiane do już będących w pomieszczeniu.

Przy domawianiu mebli do kolekcji ktorą już użytkujemy może zdarzyć się że wystąpi różnica kolorystyczna między meblami które już użytkujemy, a nowymi. Nie jest to powód do składania reklamacji. Różnice takie występują normalnie i spowodowane są naturalnymi cechami drewna oraz tym, że powierzchnie drewniane i okleinowane z biegiem czasu utleniają się.

Reklamacje.

Firma Meble Pusz nie uwzględnia reklamacji na obicia i uszkodzenia mechaniczne. Faktem że towar dostarczono w stanie nienagannym i nieuszkodzone jest fakt przyjęcia towaru na magazyn sklepu. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne, spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub celowym działaniem (zniszczenie, zbicie szyby, porysowania, zalania wodą lub innymi płynami) a także wynikające z naturalnego użytkowania (np. utlenianie powierzchni, zmiana koloru pod wpływem działania światła) nie podlegają nie bezpłatnej naprawie. Reklamacje złożone na naturalne cechy drewna nie będą uznawane.

Przykłady naturalnych cech drewna:

Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 01 Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 02 Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 03 Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 04 Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 05 Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 06 Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 07 Naturalne Cechy Drewna Meble Pusz 08