Piórex

Opis produktu

Zakład Pierzarski w Swarzędzu powstał w 1945 roku. W wyniku prywatyzacji Zakładu w 1992 roku utworzono spółkę akcyjną Piórex S.A. W swojej działalności firma łączy tradycję z nowoczesnością.

Długoletnie doświadczenie, zdobyta wiedza oraz wykorzystanie nowoczesnych maszyn pozwala przygotować wyroby pościelowe o najwyższym standardzie jakości.

Oferta zakładu jest bardzo bogata pod względem wzornictwa, materiałów oraz dostosowania do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Wyroby Piórex’u znane są na rynkach krajowych i zagranicznych.

Piórex S.A. przywiązuje ogromną wagę do ciągłego podnoszenia jakości oferowanych produktów. Stara się to osiągnąć poprzez nowoczesny park maszynowy oraz nieustanne wdrażanie najnowszych rozwiązań w produkcji wyrobów pościelowych. Proces produkcji kołder i poduszek rozpoczyna się od badania w laboratorium wszystkich materiałów, szczególnie puchu naturalnego i pierza, puchu syntetycznego i włókniny syntetycznej oraz materiału pokryciowego. Zapewnia to odpowiedni dobór procesów technologicznych, tak aby produkowane wyroby spełniały najwyższe standardy użytkowe.

W swojej ofercie firma posiada:

WYROBY SYNTETYCZNE
Do produkcji wyrobów syntetycznych wykorzystuje się:

  • granulat poliestrowy i poliestrowy silikonowany (sztuczny puch), który składa się z kuleczek o średnicy od 0,5-0,8 cm,
  • wysokopuszyste włókniny poliestrowe oraz poliestrowe silikonowane. Włókna tworzące granulat oraz włókninę posiadają kanały powietrzne, które zapewniają przestrzenność wypełnienia, jego puszystość i sprężystość oraz zdolność dostosowywania się do kształtu ciała,
  • tkaniny bawełniane, bawełno-poliestrowe, satyny i inne.


Wyroby syntetyczne firmy Piórex wyróżniają się posiadaniem pomiędzy warstwą włókniny / granulatu a tkaniną pokryciową dodatkowej warstwy izolującej, która poprawia właściwości ciepłochłonne i sprężystość oraz uniemożliwia przenikanie cienkich włókienek poliestrowych przez tkaninę pokryciową kołder i poduszek. Gotowe wyroby syntetyczne poddawane są końcowej kontroli jakości, dzięki której wybierając nasze kołdry i poduszki, wybierają Państwo to co jest na rynku najlepsze.

WYROBY Z PUCHU I PIERZA
Pierwszym zabiegiem technologicznym przy przygotowaniu puchu i pierza do wyrobów pościelowych jest pranie z dodatkiem ekologicznych środków odtłuszczających, antystastycznych i antyalergicznych. Puch i pierze suszone są następnie w temperaturze 105 °C, co zapewnia im całkowitą sterylność. Wyprany i wysuszony surowiec poddawany jest odpylaniu i sortowaniu. W procesie sortowania uzyskuje się puch i pierze o różnych klasach jakości. Kolejnym etapem produkcji kołder i poduszek jest szycie wsyp z bawełnianych inletów. Szwalnia wyposażona jest w nowoczesne maszyny, które dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom oraz przy zastosowaniu niemieckiej organizacji i technologii pracy pozwala na szycie najbardziej skomplikowanych konstrukcji wyrobów pościelowych. Uszyte wsypy napełniane są mechanicznie puchem i pierzem, a następnie poddawane końcowej kontroli jakości zgodnie z normą EN 12934.

Kolekcja wyrobów pościelowych:

W grupie wyrobów naturalnych kolekcji antyroztoczowej są kołdry i poduszki wypełnione puchem gęsim ekstra z certyfikatem Nomite dla osób uczulonych na kurz domowy. Wyroby pokryte tkaniną MIKROFILAMENT z włóknem węglowym – jest to tkanina antyroztoczowa. Każdy produkt posiada Certyfikat Antyroztoczowy informujący o 100% nieprzepuszczalności dla roztoczy z wynikami badań tkaniny pokryciowej. W związku z zainteresowaniem rynku tą grupą wyrobów poszerzyliśmy ofertę również o powłoczki na wyroby pościelowe oraz o pokrowce na materace z zamkiem i zakładką, aby stworzyć właściwą osłonę przed roztoczami.

W grupie wyrobów syntetycznych kolekcji antyroztoczowej są kołdry i poduszki z wypełnieniem poliestrowym. Wyroby pokryte tkaniną MIKROFILAMENT z włóknem węglowym – jest to tkanina antyroztoczowa. Każdy produkt posiada Certyfikat Antyroztoczowy informujący o 100% nieprzepuszczalności dla roztoczy z wynikami badań tkaniny pokryciowej. W związku z zainteresowaniem rynku tą grupą wyrobów poszerzyliśmy ofertę również o powłoczki na wyroby pościelowe oraz o pokrowce na materace z zamkiem i zakładką, aby stworzyć właściwą osłonę przed roztoczami.

Strona producenta: http://www.piorex.pl/